Kobiety wolą brunetów czy blondynów?
Ludzie w codziennej egzystencji posiadają bardzo różne preferencje w kontekście wyboru różnych rzeczy, a także osób, z którymi wchodzimy w relacje. Jedni wolą osoby ekstrawertyczne, będące duszami towarzystwa, które potrzebują w życiu dużo silnych emocji, a inni wolą spokojne jednostki, które spędzają wieczory z książką i kotem na kolanach. Należy więc pamiętać, że charakterystyczne dla społeczeństwa jest posiadanie różnych opinii oraz odczuć w zależności od przeżytych doświadczeń. Jednak, czy da się odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czy kobiety wolą brunetów, czy blondynów? Otóż wspomniana różnorodność doświadczeń życiowych sprawia, że preferencje dotyczące wyglądu nie będą równie istotne dla każdej kobiety.
Czy kobiety różnią się od mężczyzn?
Na to pytanie odpowiedź jednoznacznie brzmi – tak! Jest to spowodowane zarówno różnicami w stosunku do płci, ale także istotne są różnice związane z doświadczeniami. Inaczej randkują mężczyźni, a inaczej Kobiety. Z natury są one uważane za bardziej delikatne i mniej bezpośrednie od mężczyzn, którzy wolą proste i szybkie komunikaty.
Rzutuje to bezpośrednio na różnice w momencie poznawania się potencjalnych partnerów. Oczekują oni od siebie innych cech mających zapewnić im komfortowe wspólne życie. Budowanie nowej więzi nie jest proste, ale kiedy dwoje ludzi różni się od siebie, mogą powstać wspólne tematy do rozmów, w konsekwencji czego obie strony mogą znaleźć wspólną nić porozumienia, która w późniejszym etapie może skutkować zawarciem udanej relacji.
Istnieje stereotyp, który mówi o tym, że przeciwieństwa się przyciągają. Jednak w relacjach damsko męskich nie jest to reguła. Przeciwieństwa są czasem na tyle znaczące, że budowanie relacji z osobami o tak odmiennych poglądach może być trudne, a czasem nawet niemożliwe. Warto być świadomym tego, że nawet jeżeli partner posiada jakąś część pożądanych cech, ale ma również takie, których nie jesteśmy w stanie zaakceptować, to taka relacja na dłuższą metę nie ma sensu. Dwoje ludzi będzie się w nim męczyć, a finalnie i tak każdy pójdzie w swoją stronę. Dlatego jeśli od początku znajomości czujesz, że nie zmierza to w dobrą stronę, a wasze charaktery razem powodują dużo spięć, zakończ tę relację jak najszybciej. Nie będzie proste, ale tkwienie w czymś, co daje jedynie frustracje, to nie jest zdrowe.
Charakter czy wygląd?
W różnego rodzaju publikacjach możemy zapoznać się z rozważaniami wielu znaczących ekspertów, które dotyczą tego co tak naprawdę liczy się przy poznawaniu drugiej osoby. Zazwyczaj narracja ta opiera się na przekonaniu, że czymś, co powinno interesować obie strony od początku, jest właśnie charakter. Jednak czy na pewno? Ludzie, łącząc się w pary, szacują niejako rozmaite cechy osoby, którą są zainteresowani. Przez różne preferencje, konkretni ludzie mogą zwracać uwagę na inne cechy. Są co prawda elementy wyglądu, czy osobowości społecznie uznane za atrakcyjne, ale nie jest to reguła. Należy pamiętać, że atrakcyjność danej osoby jest również związana z konkretnymi przeżyciami potencjalnego partnera. Niektóre cechy mogą go odpychać z uwagi na to, że np. poprzednia relacja była dla niego bolesna, a inne cechy uważać za atrakcyjne z powodu posiadania dobrych wspomnień z ich udziałem. Zgłębiając temat, wydaje się on dość skomplikowany, ponieważ nie ma konkretnie odpowiedzi na pytanie co jest ważniejsze przy poznawaniu partnera – wygląd czy charakter?
Trzeba sobie uświadomić, że poza poznawania obcej osoby może nam się ona wydawać atrakcyjna z wyglądu, a dzięki temu przy bliższym poznaniu partner dostanie możliwość zapoznania się z jej osobowością. Oczywiście istnieją też takie przypadki, gdzie wygląd nie jest zachęcający. Jednak aparycja oraz cechy charakteru sprawiają, że dana osoba chce zgłębiać tę relację. Wymaga to bycia otwartym człowiekiem, często ekstrawertykiem, który potrafi oczarować drugą osobę swoim charakterem.
Należy pamiętać także o tym, że uroda jest ulotną częścią ludzkiej egzystencji. Warto skupiać się na charakterze ze względu na to, że to on sprawia, że ludzie chcą ze sobą żyć przez długie lata. Sytuacja, w której tkwimy w relacji toksycznej lub zwyczajnie niedopasowanej charakterowo nie uszczęśliwia dwojga ludzi, wręcz przeciwnie. Sprawia, że partnerzy nie czują w sobie wsparcia, nie czuję się kochani, a także nie współpracują ze sobą w trosce o swoją relację. Oczywiście w momencie, gdy wyczuwamy wyraźnie tworzący się problem, możemy skorzystać z pomocy specjalisty. w obecnych czasach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług terapeuty, zarówno indywidualnego jak i dla par. Uczęszczanie na sesje może pomóc zrozumieć siebie bardziej, a także poznać mechanizmy i schematy obecne w relacji. Kiedy obie strony związku są chętne na pracę nad sobą, może to oznaczać, że terapia przyniesie sukces. Jednak należy pamiętać, że aby to osiągnąć, potrzebne są dwie zaangażowane my w proces terapeutyczny strony.
Co podoba się kobietom?
Pytanie to jest bardzo często zadawane przez mężczyzn. Jednak odpowiedź jest dużo bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim płeć żeńska nie posiada jednego schematu, w którym został szczegółowo opisany typ mężczyzny, jaki wydaje im się atrakcyjny. Patrząc na temat bardziej dogłębnie, należy pamiętać, że każda kobieta ma za sobą przeróżne doświadczenia. Na ich podstawie w jej głowie kreuje się obraz mężczyzny, który posiada bardzo określone cechy, przez które pryzmat określał na danego człowieka jako atrakcyjnego. Cechy te mogą być bardzo różne oraz dotyczyć różnych sfer egzystencji danej osoby. Mogą to być aspekty związane bezpośrednio z charakterem mężczyzny, ale również cechy wyglądu. Biorąc pod uwagę panujące w społeczeństwie stereotypy, można by wysnuć teorię, że kobieta lubi być zaopiekowana, lubi także mieć świadomość, że dany mężczyzna potrafi zapewnić jej stabilizację w życiu, a także można go nazwać atrakcyjnym. Jednak samo słowo „atrakcyjny” może mieć bardzo szeroki kontekst. atrakcyjnym bowiem można nazwać człowieka, który bardzo dobrze radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością, odnosi sukcesy w pracy, a także potrafi nawiązywać relacje w komfortowy dla drugiej strony sposób. Jednakże atrakcyjność może być też bezpośrednio związane z wyglądem danej osoby. Może wskazywać na to, że jest ona zadbana, jej prezencja jest ciekawa, a także zwraca na siebie uwagę. Są to tak naprawdę dwie najważniejsze strony medalu.
Chociaż myślenie dotyczące kobiet rozwija się w znacznym tempie, można je podzielić na trzy główna grupy. Pierwszą z nich jest grupa kobiet, która zwraca uwagę jedynie na wygląd. Jest to dla nich priorytet w przypadku poznawania potencjalnego partnera. Lubią kiedy mężczyzna prezentuje się nienagannie, a w towarzystwie uchodzi za przystojnego. Druga grupa to kobiety, dla których najważniejszy przy poznawaniu z drugiej strony jest charakter. W społeczeństwie jest to grupa chwalona najbardziej, ze względu na zagłębianie się w osobowość partnera, a nie zwracanie większej uwagi na jego powierzchowne cechy. Jest jeszcze trzecia, która łączy dwie poprzednie, tworząc swego rodzaju równowagę między za pogłębianiem się w osobowość oraz interesowanie im się cechami wyglądu.
Bruneci, czy blondyni?
Jest to kolejne z pytań, na które nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Nie istnieje spora grupa kobiet dekla kłująca swoje preferencje w kierunku brunetów, jak i blondynów. Jest to bowiem uzależnione od wielu czynników, rozpoczynając od doświadczeń z przeszłości oraz ogólnego zainteresowania mężczyznami ze swojego otoczenia. Bardzo często mają miejsce sytuacje, w których kobieta deklarująca swoje upodobania w kierunku brunetów spotyka mężczyznę, którego charakter zainteresuje ją na, tyle że kolor włosów przestaje mieć znaczenie. Kobieta zaczyna wtedy dostrzegać cechy, które są ważniejsze od jej konkretnego typu urody mężczyzny. Obserwując zachowania płci żeńskiej, należy pamiętać, że istnieją również takie kobiety, które nie będą wpasowywać się w żadną z wymienionych grup. Wynika to ze wspomnianej wielokrotnie różnorodności doświadczeń, które ukształtowały w taki sposób osobowość danej kobiety.
Biorąc pod uwagę powyższe rozważania, należy pamiętać o tym, aby nie oceniać ludzi powierzchownie, a spróbować poznać ich osobowość. Bardzo często człowiek nie jest w stanie przekazać tego jak wiele dobrych cech posiada ze względu np. na swój introwertyczny charakter. Poznając bliżej potencjalnego partnera, możemy wywnioskować, czy nadaje się on na towarzysza naszego życia, czy jego preferencje i poglądy są na tyle odmienne, że nie będziemy w stanie ze sobą współpracować w codziennej egzystencji.
Wspomniane rozwiązania w postaci terapii są również bardzo ważnym elementem zawartych powyżej informacji. Z danych statystycznych wynika, że ze wsparcia sesji terapeutycznych w skali roku korzysta ponad 1,5 miliona osób. Dane te zwiększają się na bieżąco i jest to dobry znak. Ludzie w obecnych czasach w końcu zaczęli interesować się rozwojem psychicznym, a także zaczęli szukać przyczyn swoich problemów.
Wszystkim szukającym partnera na życie pozostaje życzyć powodzenia i cierpliwości w poszukiwaniach.
Opublikuj komentarz